Günmak A.Ş.

Robot & Robotik Sistemler  / Kontrol Üniteleri Ve Robot Programlama

Kawasaki Robot

Kolay Programlama & Kullanıcı Dostu

Kontrol Üniteleri

Edu – Pack Robot Eğitim Seti

K- Roset Robot Programlama Yazılımı

Kontrol Üniteleri

Yüksek performans, güvenilirlik, kolay uygulama ve kompakt dizayna sahiptir.

E serisi kontrol ünitelerinin likit kristal ekranlı “Teach Pendant” tuş düzeneği, hızlı ve kolay data girişi için tasarlanmıştır. Büyük, kolay okunur ve dokunmatik, renkli LCD ekran kullanıcıya robotun kontrolü ve kullanımı için ergonomik bir platform sunar.

Özellikleri

■ Kompakt ve estetik tasarım

■ İleri teknoloji

■ Kolaylıkla kullanılabilen operatör dostu kontrol ünitesi

■ Yüksek kalite

■ Kolay bakım

 

 

Edu-Pack Robot Programlama Eğitim Sistemi

Öncelikli olarak otomotiv sanayiinde kullanılan endüstriyel robotlar günümüzde elektrik, elektronik, lojistik, gıda, medikal, ilaç ve kimya gibi daha birçok sektörde kullanılmaktadır.

Kawasaki Edu-Pack Robot Programlama Eğitim Seti, öğrenciler ve stajyerlerin bir endüstriyel robotu tanımaları amacıyla geliştirilmiş ideal bir öğrenme setidir.

İyi bir iş arayan öğrenciler ve stajyerler için endüstriyel bir robotu programlamak ve çalıştırmak her geçen gün daha önemli hale gelmektedir. Kawasaki Edu- Pack Sistem özellikle üniversiteler, teknik okullar ve eğitim merkezleri için eğitim amaçlı tasarlanmıştır. Bu set ile öğrenci ve stajyerler,  eklemli tip bir endüstriyel robotu nasıl çalıştıracaklarını ve programlayacaklarını etkin bir şekilde öğrenebilmektedir.

Kawasaki Edu- Pack Robot Eğitim Seti İçinde;

Eklemli bir robot kolu, kontrol ünitesi, kumanda, temel alt plaka, gripper ( tutucu ) ve simülasyon programı bulunmaktadır.

Opsiyonel görüntüleme paketi ise; bir görüntüleme programı, 2 boyutlu kamera, USB kablo kartı ve ( Windows XP’li ) bir notepad bilgisayar içermektedir.

Program Gereksinimleri (Kullanıcının Sorumluğundadır)

Opsiyonel Görüntüleme Paketi

K - Roset Robot Simülasyon Programlama

K - Roset Robot Simülasyon Programlama Offline Programlama; K-Roset Kawasaki’nin çevrimdışı ( offline ) programlama yapılabilen yazılım aracıdır. Bu program ile bilgisayarınızda robot programlama yapabilir ve simülasyonlar oluşturabilirsiniz.

 

K-Roset, planlama aşamasında hazırlanan simülasyonlar ile proje hayata geçmeden önce oluşabilecek risklerin görülmesini ve engellenmesini sağlar. Buna ek olarak, K-Roset ile robot üretim yapıyorken, bilgisayar ortamında yeni programları hazırlamak mümkündür.

Özellikleri

■ Çarpışma kontrolü ve yerleşim doğrulaması

■ Çoklu robot kullanımı

■ Hassas işlem rotası ve çevrim süresini görüntüleme

■ Video oluşturma imkanı

 

 

Kullanım Alanaları

■ Boyama, paletleme ve kaynak versiyonları bulunmaktadır.