Günmak A.Ş.

Püskürtme Sistemleri  / Pistonlu Pompalar

Ödüllü, Patentli Püskürtme Sistemleri

krautzberger türkiye distribütörü

  Pistonlu Pompalar

Pistonlu Pompalar

Pnömatik olarak işletilen Krautzberger pistonlu pompalar malzeme konteynerinden bir emme hortumu ya da emme borusu vasıtasıyla kaplama maddesini emer ve basınca tabi tutar.  Sprey tabancasından ayrıldıktan sonra madde yüksek basınç tarafından özel bir nozul vasıtasıyla atomize edilir. Hidrolik piston diferansiyel bir pistondur ve hidrolik bölümün çalışma silindiri içinde aşağı yukarı hareket eder.

Yukarı doğru vuruş sırasında, emme valfi topu ve kaplama maddesi çalışma silindirinin içindeki bir alt odacığa emilir. Aynı zamanda piston içindeki basınç valfi topu yatağına itilir ve madde çalışma silindirinin üst halka odacığından basınç hattına yer değiştirir. Aşağı doğru vuruş sırasında, emme valfi topu yatağına itilir ve basınç valfi topu yukarı doğru hareket eder. Piston, maddenin yarısını çalışma silindirinin alt odacığından üstteki odacığa ve diğer yarısının da basınç hattına taşınmasını sağlar. Hava piston motorunun piston çubuğu, pompa pistonuna bağlıdır ve hareketi lineer olarak aktarır. Piston hareketi, basınçlı havanın değişken hava motoru pistonuna beslenmesi ve dört yollu hava ve valfinin kontrolü vasıtasıyla üretilir.

Basınç azaltıcı valf ile basınçlı hava kontrol bölümüne beslendiği sürece itici piston motoru, pompanın gelen basınçlı havanın itme kuvvetini dengelemek için basınç hattında yeterli hidrolik basınç inşa etmesine kadar çalışmaya devam eder. Pompa daha sonra hidrolik basıncın düşmeye başlamasına kadar hareketsiz pozisyonda kalır. Örn; püskürtme tabancasının işlemi.  Daha sonra ise pompa, pompalamaya devam eder ve hava basıncı ile hidrolik basınç arasındaki dinamik dengeyi tutar.

Seçili nozul boyutu ve ayarlı püskürtme basıncı strok oranını ve hava tüketimini be aynı zamanda pompanın püskürtme kapasitesini belirler. Tüm pompa bileşenleri yüksek kaliteli paslanmaz çelikten imal edilmiştir.