Günmak A.Ş.
değer yaratan çözümler

Montaj Otomasyonu / Besleme ve Transfer Otomasyonu

 Esnek Robot Hücresi SCHIMAT®

Kamera Sistemli Robotlar

Esnek Robot Hücresi SCHIMAT®

Schindler, dağınık parçalar halindeki bileşenler için robot tabanlı esnek besleme ve taşıma çözümlerine sahiptir. Parçalar, basamaklı bir konveyör vasıtasıyla, konveyör bandı üzerine dağıtılır. Görüntü işleme sistemi, ayrılan parçaların konumunu ve yönünü belirlemek için kullanılır. Robot, iletilen verilere karşılık gelen parçaları kavrar. Çevrim süresi parça başına 3 saniye kadardır.

 

Esnek tasarımı, mekanik olarak alet değişimi gerektirmeden, geniş bir yelpazedeki parçaların beslenmesi sağlar. Tipik taşıma görevleri, makine besleme, montaj, paletleme ya da parça testleri için, parçaların taşınmasıdır. Kalite kontrol testleri için parça taşıma - örnek olarak, görüntü işlemeli bileşen yüzey testi ya da tamlık denetimleri vb. gibi-  artan bir öneme sahiptir.

 

Parça tedariğine uygun ambar bantları bir uzantı olarak sisteme entegre edilir. Devirme-boşaltma üniteleri ambar bantlarının paletlerden yüklenmesi için kullanılabilir. Eğer istenirse, mamul parçalar da taşınabilir.

 

Bir boşaltma fonksiyonu ile çok kısa sürede bütün sistem boşaltılabilir. Böylece, yeni bir seçme programı vasıtasıyla, başka bir parçaya kısa sürede geçebilir.