Günmak A.Ş.

Alkollü El Dezenfektanı Üretimi PTFE Diyaframlı ARO Pompalar

Covid-19 ile en etkili mücadele yöntemlerinin başında izolasyon, temastan kaçınmak, sosyal mesafeyi korumak ve sokağa çıkma durumu zorunlu ise maske kullanmak geliyor.

Bununla birlikte kişisel hijyene dikkat etmek ve sık sık el yıkamak da alınabilecek önemli tedbirler arasında…

El yıkama imkanının olmadığı yerlerde uzmanların el dezenfektanı kullanımını önermesiyle birlikte kişisel hijyen ürünlerine ve el dezenfektanlarına olan talep artışı birçok üreticinin de üretim hacimlerini arttırmasına sebep oldu.

İçeriğinde bulunan yanıcı özelliğe sahip alkol sebebiyle el dezenfektanı üretiminde kullanılan diyaframlı pompaların seçimi önemli.

PTFE diyaframlı, ARO® paslanmaz çelik ya da Acetal gövdeli pompalar, optimum kimyasal uygunluk ve patlamaya karşı dayanıklı koruma sebebiyle alkollü el dezenfektanı üretimi için ideal pompalardır.

ATEX sınıflandırmasının gerekli olduğu kurulumlarda ARO®, metalik ya da topraklanabilir Acetal gövdeli, PTFE diyaframlı pompaların kullanılmasını tavsiye ediyor.

PTFE Diyaframlı Paslanmaz Çelik

veya Acetal Pompalar

Ev Temizleyicisi, Çamaşır Suyu, Hastane Dezenfektanlarının Dozajı ve Karışımı

2” PP ve PVDF Diyaframlı ARO Pompalar – EXP Serisi

Covid-19 ile mücadelede önemi daha bir artan temizlik malzemeleri gerek evlerimizde gerekse sanayi ve imalat işletmeleri, hastaneler, okullar, kreşler, demiryolu ve havayolu taşımacılığına hizmet veren şirketler, hayvancılık kompleksleri, hazır yemek firmaları, büyük süper marketler ve inşaat şirketleri gibi birçok alanda günlük yaşamımızın zorunlu tüketim maddeleri arasında yer alıyor.

Çamaşır suyu, deterjanlar, yüzey temizleyicileri, hastane dezenfektanları gibi birçok farklı tüketim ürününe dönüşen temizlik ürünleri pek çok farklı kimyasal maddeden oluşuyor.

Kimi temizleme özelliğine sahip, kimi ise koku ve renk vermek amacıyla bir araya getirilen bu kimyasal bazlı bileşiklerin imalatı da içerdiği sert ve agresif kimyasallar sebebiyle son derece önemli.

ARO 2” PP ve PVDF EXP Serisi Diyaframlı Pompalar birçok ev temizleyicisi, çamaşır suyu ve hastane dezenfektanlarının belli oranlarda dozajlanması ve karışımı için ideal pompalardır. ARO Havalı Çift Diyaframlı Pompalar, kimya endüstrisi için güvenilir ve uygun maliyetli bir seçimdir.

Hidroklorik asit de dahil olmak üzere çoğu kimyasal sıvı transferinde  ARO Havalı Çift Diyaframlı Pompalar, sızıntıları ve çapraz kontaminasyonu önlemek üzere tasarlanmışlardır.

Kimyasallara dayanıklı ARO pompaların, paslanmaz çelik, iletken polipropilen, iletken PVDF modelleri de mevcuttur.

Tuvalet Kağıdı Rulo Yapıştırmada Tutkal Transferi

ARO 2-Toplu Pistonlu Pompalar AFX Serisi

ARO 2-Toplu Pistonlu Pompalar, tuvalet kağıtlarının rulolar üzerineyapıştırılmasında kullanılan tutkal ve yapıştırıcıların transferlerini sağlayan pistonlu pompalardır.

2-toplu pompalar ARO® serisindeki çok yönlü pompalardan biridir.Basit transferden, sıvı transferi ile 100.000 santipoise (cP) kadar ve bazı modellerde 69 lt.ye kadar düşük ila orta viskoziteli malzemelerin ekstrüzyon uygulamalarında kullanılırlar.

ARO AFX Serisi 2-Toplu Pistonlu Pompalar, tutkal ve yapıştırıcıların rulo üzerine doğru oranlı ve düzgün dağıtımı için tasarlanmıştır.

ARO® 2 TOPLU POMPALARIN UYGULAMA AVANTAJLARI:

Transfer ve Tedarik: Modele bağlı olarak, bazı 2-toplu pompa modelleri 69 litreye kadar akış hızlarına ulaşabilir ve güvenilir sonuçlar sağlar.

ARO® 2 TOPLU POMPALARIN MALZEME AVANTAJLARI:

Çok Hassas Malzemeler: ARO® 2-toplu pompalar, diğer benzer pompalama teknolojilerine kıyasla sıvı akış performansını arttırmak için sürtünme noktalarını en aza indirir.

Aşındırıcı ve Yüksek Yoğunluklu Malzemeler:
Sürtünme noktalarını en aza indiren ARO® 2-toplu pompalar, sıvı tutarlılığını korumak için yumuşak geçişlere izin verir.

İsteğe Bağlı Seramik Kaplama: Boya ve cam dolgulu sızdırmazlık maddesi gibi aşındırıcı sıvılara karşı daha güçlü bir savunma sağlar.

Nihai Ürün Kutularının Palete İstiflenmesi Kawasaki Paletleme Robotları

RD080N - CP180L - CP300L Modelleri

Kawasaki paletleme robotları 80 kg- 700 kg. taşıma kapasitesi ile dezenfektan,

temizlik deterjanları, şampuanlar gibi nihai ürün kutularının palete istiflenmesinde kullanılıyor.

Kawasaki paletleme robotları endüstrideki en hızlı ve en güvenilir makineler arasındadır.Sektör lideri çalışma aralığı, güvenilirlik ve hız ile Kawasaki’nin istifleme robotları şirketlerin üretim hattı verimliliğini artırmasına yardımcı oluyor.

RD080N robotu 80 kg taşıma yükü ile saatte 900 döngü kapasitesine ve CP180L robotu 180 kg taşıma yükü ile saatte 2.050 döngü kapasitesine sahiptir. CP300L robotu 300 kg taşıma yükü ile saatte 1.700 döngü kapasitesine sahiptir.

KAWASAKI PALETLEME ROBOTLARI GELİŞMİŞ ÖZELLİKLER

• 2D ve 3D görüş imkanı

• Konveyör izleme

• Paletleme yazılımı

• Kolay arayüz ekranları

• Uygulamaya özel robot modelleri

• Uzaktan izleme özelliği

• İstifleme katmanı oluşturma yazılımı

 © Günmak Endüstriyel A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.