Günmak A.Ş.

Ekim  2020

Onun Sezgilerine Güvenebilirsiniz! EPSON Kuvvet Sensörü

İnsan algısına dayanan görevler robotlar için zordur.

EPSON Kuvvet Sensörü, robotlara “dokunsal” geri bildirim sağlıyor…

 

EPSON Kuvvet Sensörüne sahip Epson Robotlar, daha önce otomatikleştirilemeyen, en zorlu operasyonları bile yüksek hassasiyetle ve sezgisel olarak yerine getiriyor.

Yüksek Hassasiyetli Performans İçin Sezgisel Robot Kuvvet Rehberliği

Kontrollü birleştirme, bükme, yerleştirme, takma gibi bazı uygulamaların otomatikleştirilmesinde kuvvet rehberliğine ihtiyaç vardır.

Kuvvet rehberliği, en küçük kuvvet değişikliklerini doğru şekilde tanıyarak, buna göre tepki verebilen Epson kuvvet sensörü vasıtasıyla sağlanır.

Bir iş parçasına uygulanan kuvvet, iş parçasında herhangi bir deformasyon veya zarara sebep olmamalıdır. Bu parçalara uygulanan kuvvet her zaman tam olarak belirtilen kuvvet toleranslarında uygulanmalıdır.

Robot eli ve uç-işlevci arasına takılan Epson Kuvvet Sensörü, üç uzamsal yöndeki güçleri ve torkları yakalayarak hem Epson Robot Kontrol Ünitesine hem de operatöre doğru ölçüm verileri sağlar. Böylelikle, robotlar hassas bileşenleri işlerken, siz de her zaman istediğiniz sonuçlara ulaşmış olursunuz.

Epson Force (Kuvvet) Sensörünün Avantajları

√  Epson’un yüksek performanslı Kuvvet Sensörü, üstün hassasiyet ve olağanüstü sağlamlık ile robot otomasyonunu bir sonraki seviyeye taşımanızı sağlar.

 

√  Tescilli Epson Quartz Teknolojisinden güç alan bu cihaz, Epson robotlarının  0,1 N'ye kadar hassasiyetle altı kuvvet eksenini algılamasını sağlar.

 

√ Gerçek zamanlı servo sistem entegrasyonu ile tahrik edilen Force Sensör, yüksek hassasiyetli parça yerleştirme için robotlara rehberlik etmek üzere hızlı, dokunsal geri bildirim sağlar.

 

√ Kolay yapılandırılan ve kurulan Force Guide, hassas tekrarlanabilirlik uygulamaları için geliştirme süresini kısaltan önceden yapılandırılmış çözümler ve yerleşik nesneler içeren bir "işaretle ve tıkla" arabirimine sahiptir.

Epson Kuvvet Sensörü Hangi Alanlarda Tercih Edilir ?

Hassas Vida Sıkma

Epson kuvvet / tork sensörleri ile en küçük vidaları bile hassas bir şekilde sıkılabilirsiniz.

Epson Kuvvet Sensörü ile robotlar uygulama sırasında uygulanan kuvveti sezgisel olarak inceleyebildikleri için kapsamlı bir öğretime ihtiyacınız yoktur.

Düşük Boşluklu Bileşenlerin Montajı

Pimlerin veya şanzıman bileşenlerinin takılması gibi düşük boşluklu parçaların montajını artık robotik olarak yapabilirsiniz.

Epson Kuvvet Sensörünün son derece hassas tepkisi sayesinde, eğimli iş parçaları veya sıkışan parçalarla ilgili sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.

Konektörlerin Takılması

Epson Kuvvet Sensörü ile çeşitli konfigürasyonlarda konektörlerin takılmasını robotik olarak yapabilirsiniz.

Sensörler, konektör ve soket arasındaki yanlış hizalamayı kuvvet sayesinde tespit eder ve hizalamayı düzeltmek için geri bildirim sağlar. Sensörün yüksek hassasiyeti konektörün zarar görmeden sokete takılmasına imkân verir.

Esnek Tellerle Elektronik Bileşenlerin Yerleştirilmesi

Epson Kuvvet Sensörleri, sıra dışı dış konturlara sahip iş parçalarının yerleştirilmesi için idealdir. Örnek olarak; elektrot telli elektronik bileşenlerin yerleştirilmesi gösterilebilir.

Sensör vasıtasıyla, robot telin deliğini tam olarak bulabilir ve ardından teli bükmeden veya zarar vermeden yönlendirebilir.

Polisaj İşleri

Epson Kuvvet Sensörü ile parlatma, cilama gibi polisaj işlerinizi bile tutarlılık ve hassasiyetle otomatikleştirilebilir ve istenen kuvveti yeniden üretebilirsiniz.

Epson Kuvvet Sensörünü Hangi Robotlarla Kullanabilirsiniz?

Epson Kuvvet ve tork sensörlerini, hem altı eksenli endüstriyel robotlarla hem de SCARA robotlarla birlikte kullanılabilirsiniz.

GÜNMAK ENDÜSTRİYEL ALET POMPA VE OTOMASYON SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.

www.gunmak.com.tr

“EPSON ROBOT TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRÜ”