Günmak A.Ş.

Ağustos 2020

İzolatördeki İlaç Şişelerinin

Robotik Dolumu

Kawasaki Medikal ve Farmasötik

Robot MS005N Modeli

Kawasaki’nin medikal ve farmasötik robot modelleri içinde yer alan MS005N robotların tüm gövdesi paslanmaz çelik olup, buhar hidrojen peroksite dayanıklıdır.

Tıp, ilaç ve  biyoteknoloji sektörlerinde birçok farklı uygulamada kullanılan Kawasaki MS005N modeli ile bir izolatör içindeki ilaç şişelerinin (flakonların) robotik dolumu yapılabilir.

Tüm robot gövdesi paslanmaz çelik

Buhar hidrojen peroksite (VHP) dayanıklıdır.

FDA Standartlarına Uygundur

Robot üzerindeki tüm conta ve sızdırmazlık dolguları
FDA (Gıda ve İlaç İdaresi, ABD) tarafından onaylanmıştır.

ISO Sınıf 5’e Uygundur

(US FED STD 209E Sınıf 100) temiz oda standardı

Boşluklu Bilek Yapısı

Kol içinden geçen kablo özelliği ile kabloların temasını ve
karışıklığını ortadan kaldırır.

Sıhhi Özellikler

Modern tasarım, dekontaminasyon işlemini kolaylaştırmak
için yüksek performanslı contalar ve kimyasallara
dayanıklı paslanmaz çelik içerir.

Esnek Hareket

7 eksenli yapısı diğer ekipmanlarla olası teması ve
karışıklığı önlemeye yardımcı olur
ve esnek veya karmaşık hareketler için yüksek beceri sağlar.

Kawasaki Robot, yaşam bilimleri alanında sunduğu otomasyon çözümleri ile insan hatasını azaltarak, üretkenliği ve ürün kalitesini arttırmakta ve ürünün

pazara sürülme süresini iyileştirmektedir.

Farmasötik Robotlar, ilaç üretiminde ve laboratuvar araştırmalarında yüksek hassasiyet, doğruluk ve güvenlik sağlıyor…

Çok ciddi sorunları olmayan sağlıklı bireyler bile hayatlarında birçok kez ilaç kullanmışlardır. En basiti vitamin, ağrı kesici veya soğuk algınlığı ilaçları... Ciddi tedavi gerektiren süreçleri düşündüğümüzde ilaçların yaşamımızda ne kadar büyük bir yer kapladığını anlayabiliyoruz…

Bir hastalığı tedavi etmek, acıları hafifletmek, hastalığın kaynağını önlemek amacıyla hayatımızda yer alan ilaçların üretim süreçleri son derece zorlu, zaman alıcı ve yüksek maliyetlidir. Bu sebeple ilaç endüstrisinde ve laboratuvarlarda farmasötik robotların kullanımı gün geçtikçe artıyor.

İlaç endüstrisinde genel olarak kabul edilen bir yargıya göre bir ilaç üretilirken ortalama 100.000 bileşik içerisinden sadece biri hastaya ulaşıyor.

İlaç firmaları da farmasötik robotları, yeni kimyasal bileşikleri sentezlemek veya mevcut kimyasal maddelerin farmasötik değerini test etmek için kullanıyorlar.

Özellikle laboratuvar prosesleri; taşıma/yerleştirme, karıştırma, çalkalama, test etme gibi tekrarlanan hareketleri barındırdığı için robotik otomasyona son derece uygun. Bu görevlerde kullanılan farmasötik robotlar süreçlerde hızlanma ve verim artışı sağlıyor.

Yüksek tekrarlanabilirlik ve doğruluk sağlayan farmasötik robotlar,  insan hatasını elimine ederek, buna bağlı numunelerin kontaminasyonunu önlüyor ve numune kaybı maliyetini minimuma indiriyor.

Çalışanların tehlikeli kimyasal bileşiklere, antikanser ilaçları gibi yüksek etkili aktif ilaç hammaddelerine maruz kalmasının da önüne geçilebildiği robotik otomasyon süreçleriyle ilaç üretimi ve laboratuvar uygulamalarında yüksek güvenlik sağlanabiliyor.

Paslanmaz çelik gövdesi ile Kawasaki Medikal ve Farmasötik Robotlarla siz de süreçlerinizde verimlilik artışı sağlamak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

“KAWASAKI ROBOT TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRÜ”

GÜNMAK ENDÜSTRİYEL ALET POMPA VE OTOMASYON SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.

www.gunmak.com.tr