Günmak A.Ş.

Ağustos 2020

Oluklu Mukavva Üretiminde

ARO AFX Serisi Pistonlu Pompalar ile Tutkal Transfer ve Dozajı

ARO AFX Serisi Pistonlu Pompalar, oluklu mukavva üretiminde pürüzsüz ve kabarcıksız bir yapışkan sağlamak amacıyla nişasta veya dekstrin bazlı tutkalın transfer ve dozajında kullanılır.

ARO AFX Transfer Pompaları’nın temelinde tescilli AFX™ teknolojisine sahip üstün hava motorları bulunmaktadır. Sadece 5 hareketli parça ile son derece gelişmiş ARO hava motorları, hassas performans, esneklik ve kolay kullanım sunmaktadır.

ARO’nun Farkı Ne?

Güvenilirlik

Patentli «dengesiz» hava valfi tasarımı durmadan çalışma sağlar.

Endüstri ve üretim profesyonelleri 1930’dan beri ARO ürünlerine güvenmektedir.

Verimlilik

Tescilli AFX™ teknolojisine sahip üstün hava motorları

optimum hava verimliliği sağlar.

Güçlü Sıvı Akışı Ve Basıncı

ARO pistonlu pompa ailesinin önemli ürünlerinden biri olan ARO chop-check pompalar, 15.000 ila 1.000.000 (cPS)’dan daha yüksek aralıktaki ve 12.2 gpm ( 46.3 L/min.) pompa kapasitesindeki, orta ve yüksek viskoziteli akışkanların transferi için tasarlanmıştır.

Düşük Hava Tüketimi

Düşük Titreşim

Sızıntısız Sıvı Kullanımı

İçin Cıvatalı Yapı

Kolay Bakım

ARO Pistonlu ve Diyaframlı Pompalar,  kağıt hamuru ve kağıt endüstrisi

için uygun maliyetli ve güvenilir çözümler sunmaktadır.

Karton ve oluklu mukavvadan ürünler; sadece çevreci ve ekonomik değil, artık sanatsal ve de kullanışlı…

 

7.Kıta…

Geçtiğimiz sene düzenlenen İstanbul Bienali’nde tanıştık bu kavramla…
Amacı, Pasifik Okyanusu’ndaki 3.4 milyon kilometrekare genişliğinde ve 7 milyon ton ağırlığında devasa bir plastik atık yığınına dikkat çekmekti.

Büyüklüğünü gözünüzde canlandırabiliyor musunuz?

Farkında olmasak da bu yığınların içinde yaşıyoruz.

Masmavi bir deniz kıyısına adımımızı attığımızda dalga ile gelen plastik çöpler  ya da denizaltındaki rengarenk balıkları görmek isterken onların yerine çeşit çeşit plastik atıklar… Hiç de yabancı olduğumuz bir konu değil aslında…

Petrolden türetilmiş ve birçok sektörde kullanılan plastikler, ne yazık ki doğada yok olmuyor ya da söylenilene göre yok olması çok uzun yıllar alıyor.

Güzel haber ise gerekli ve yararlı kullanım alanları dışında plastik ambalajlara karşı bir toplum bilinci oluşmaya başladı.  Doğada kaybolmayan plastik ambalajların kullanımı yerine artık bakış açısı, sürdürülebilir yani geri dönüşümü olan veya geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış ambalajların kullanılması yönünde.

Oluşmakta olan toplum bilinci şirketleri de  ürün ambalajlarını seçerken çevre dostu ve ekonomik  olan karton ambalajlara yönlendiriyor.

Pazarı her geçen yıl artmaya devam eden kağıt ambalaj sektörünün önemli ürünleri arasında ise farklı türleri ile oluklu mukavvalar yer alıyor.

Gıda ve tarım ürünleri, kozmetik, kimya, dayanıklı tüketim malları, tekstil gibi birçok farklı sanayi alanında özellikle ürünün taşınması, korunması, saklanması, tanıtılması süreçlerinde kullanılan oluklu mukavvalar; iki düz karton arasına oluklu (dalgalı) bir mukavvanın nişasta bazlı tutkal transfer edilerek, yapıştırılması ile oluşuyor.

Oluklu mukavvalar, artan katman sayıları, farklı dalga türleri ve karton kalınlıklarına göre ağırlık, basınç ve zorlu koşullara karşı daha dayanıklı hale getirilebiliyor.

Oluklu Mukavva Üretiminde ARO AFX Serisi Pistonlu Pompalar İle
Tutkal Transfer ve Dozajı İçin Tıklayınız…

Üretim teknolojilerindeki bu ilerlemeler oluklu mukavvayı artık sadece ürün ambalajı olarak değil, sanatta ve tasarımda da kullanılan malzemeler haline dönüştürmüş durumda.

Karton kutular veya yükseltilmiş oluklu mukavvalardan yapılmış heykeller, hatta mobilyalar, sektörün yeni kullanım alanlarını oluşturuyor.

Sanat eseri olarak, mukavvadan ya da kartondan yapılmış heykeller son derece ilgi çekici  fakat kartondan mobilya alıcı bulur mu derseniz,  bazı e-ticaret sitelerinde çoktan yerini almış durumda…

Hem ekonomik, hem çevreci, hem de farklı tasarımlara uyum sağlayabilen karton mobilyaları ilerleyen günlerde evlerimizde görmeye başlayabiliriz…

Fakat şu an için dileğimiz, evlerimize karton mobilyalardan öncelikli olarak, karton ambalajlı ürünlerin girmesinin teşvik edilmesi yönünde…

Böylece denizlerimizdeki plastik atık yığınlarının bir nebze olsun azalmasını sağlayabiliriz. Bir kişinin farkındalığından ne olur demeyin; bir kişi değişir, bir toplum değişir…

“ARO POMPA TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRÜ”

GÜNMAK ENDÜSTRİYEL ALET POMPA VE OTOMASYON SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.

www.gunmak.com.tr