Günmak A.Ş.

Etkinlikler

Fiziksel buluşmaların mümkün olamadığı bu günlerde EPSON ROBOT çözümlerinin yer aldığı Almanya’daki Robotik Çözümler Merkezi’nde online olarak sizleri ağırladık.

Konusunda uzman mühendisler, akıllı, yüksek hassasiyetli vidalama, parça besleme ve hassas kuvvet ölçümü uygulamalarını film stüdyosu ortamında canlı olarak aktarırken farklı uygulama örnekleri konusunda da detaylı bilgi verdiler.

 

Robot teknolojileri konusunda mevcut veya gelecekteki uygulamalarınızla ilgili sorularınızı EPSON ROBOT uzmanları Online Etkinlikler ile yanıtlamaya devam edecektir.

Maltepe Fen Lisesi öğrencileri ile 25 Şubat’tta Robot Teknolojileri Merkezimizde, Kawasaki Robotların çalışma prensipleri ve uygulamaları üzerine bir etkinlik gerçekleştirdik.

Kawasaki Robotlarla tanışan öğrenciler, kısa bir anlatımdan sonra, Kawasaki’nin kolay ve kullanıcı dostu teach pendantını ellerine alıp bir robotu nasıl hareket ettirebileceklerini, robota komut verme mantığını deneyimleme fırsatı yakaladılar.

 

Kawasaki Robot ve Epson Robot Türkiye Temsilcisi, Günmak A.Ş. olarak, Maltepe Fen Lisesi’nin değerli öğrencilerine, ilgileri ve öğrenme isteğiyle sordukları sorular için teşekkür ederiz.

5. Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’ne, Kawasaki Robotlar ile Katılım Gösterdik.

Türkiye’deki endüstriyel robot firmalarını, entagratörlerini ve tedarikçilerini robot yatırımı yapmak isteyen firmalarla buluşturan organizasyon, 1-3 Ekim 2019 tarihleri arasında,

WOW Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Kawasaki’nin gaz altı kaynağı, sıvı conta dozajı, taşıma, çapak alma, yükleme-boşaltma, püskürtme, montaj, paketleme gibi çok çeşitli endüstriyel uygulamalarda kullanılan R Serisi Robotları,

Otomotiv sektöründeki punta kaynak uygulamaları için özel olarak tasarlanan BX Serisi Robotları ve Cleco Kablolu Elektrikli Sıkıcıların sergilendiği standımızı ziyaret eden tüm misafirlerimize

teşekkür ederiz.

Kawasaki Robot Avrupa Distribütörler Toplantısı, 5 Ocak 2019’da

Neuss-Almanya’da Yapıldı.

Kawasaki Robot’un tüm Avrupa distribütörlerinin katıldığı toplantıda “Future to be drawn by a robot” mottosu ile robot teknolojisinin gelişiminin gelecek vizyonundaki önemine vurgu yapıldı.

18.12.2018 - 20.12.2018 tarihleri arasında Meerbusch-Almanya’da düzenlenen

Epson RS & G Serisi Scara Robot Bakım Eğitimindeydik.

Gelişen Epson Scara Robot teknolojisi ve bakımda yeni teknikler hakkında bilgi sahibi olduk.

 

Neden Epson Robotlar?

Hızlı taşıma ve yerleştirme (pick & place) uygulamaları ve montaj prosesleri için ideal Epson RS Serisi Scara Robotlar, dar alanlarda çalışma imkanı ve düşük çevrim süresine sahiptir.

Yüksek taşıma kapasitesi ile daha fazla hız ve daha fazla hassasiyete sahip modelleri ile Epson G Serisi Scara Robotlar, kullanıcılara geniş seçim imkanı sunmaktadır.

Schmidt Technologies 2019 Satış Toplantısı’na Katıldık.

15-17 Ocak tarihlerinde Almanya’da gerçekleşen toplantıya Schmidt Technologies’in Almanya, Meksika, ABD, İngiltere, Fransa, İspanya, İtalya, Macaristan, Finlandiya, Slovakya, Slovenya ve Türkiye temsilcileri katıldı.

 

Temsilcilerin 2018 yılına ait satış & pazarlama değerlendirmeleri ve 2019 yılı planlarının yanı sıra Schmidt Technologies’in  Endüstri 4.0 vizyonu, bu vizyonu gerçekleştirecek yeni ürünleri ve uygulamaları da sunuldu.

Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği (ENOSAD) ve Hannover Fuarcılık A.Ş. (HFT) işbirliği ile 9-12 Şubat 2017 tarihleri arasında düzenlenen WIN Eurasia Metal Working Fuarı’ndaki 2. Robot Etkinliği’ndeydik.

GÜNMAK  A.Ş.’nin de içinde bulunduğu, 18 ENOSAD üyesi firmanın katılımıyla gerçekleşen ROBOTİK FORUM ALANI’nda robot uygulamalarına, katılımcı firmaların yaptığı sunumlar eşlik etti.

 

KAWASAKI Türkiye Temsilcisi olan GÜNMAK A.Ş., çift kollu ve insanlarla birlikte çalışabilen (collaborative) KAWASAKI duAro Robot ile fuardaki yerini aldı.

 

Medikal sektörüne yönelik, robotik dozaj uygulaması yapan KAWASAKI duAro Robot, ziyaretçiler tarafından beğeni ile karşılandı.

7. Uluslararası Otomasyon ve Mekatronik Ticaret Fuarı Automatica, 21-24 Haziran 2016 tarihleri arasında Münih-Almanya’da yapıldı.

Robot teknolojileri ve otomasyon sistemlerinin sergilendiği fuarda, Türkiye temsilciliğini yaptığımız 4 firmanın stantları da vardı.

İlk üretilen makineler, en son teknolojiler ve ilgi çekici uygulamalar ile Kawasaki Robot, Epson Robot, Schmidt Presler ve bu sene 60. yılını kutlayan Weber Technology’nin stantlarına ziyaretçilerin ilgilisi büyük oldu.

Otomatik Beslemeli Vidalama Sistemleri konusunda uzman markalardan biri olan Alman Weber Technology, bu sene 60. Yılını kutluyor.

Dünya genelindeki distribütörlerinin ve firma çalışanlarının katıldığı organizasyon, 23 Haziran Perşembe günü, Wappenhalle München  Riem’de yapıldı. Karşılama kokteyli ile başlayan etkinlik, akşam yemeği ve Professor Dr. Lieberman’ın benzersiz şovu ile devam etti. Fizik kuralları üzerine kurulan birbirinden eğlenceli illüzyonları ile Professor Dr. Lieberman ve Olga’nın şovu misafirlere keyifli anlar yaşattı.

 

24 Haziran Cuma günü ise Weber Technology,  Wolfratshauzen’daki  genel merkezinde,  otomotiv yan sanayiine yönelik en son geliştirdiği RSF teknolojisi hakkında ziyaretçilerine kapsamlı bir teknik sunum yaptı. Bavyera lezzetlerinden ve müziğinden örnekler sunulduğu öğle arasından sonra, 3000 m2.si üretim alanı olmak üzere, 6500 m2 alana kurulu fabrika ve showroom gezisi ile ziyaretçilere Weber firması tanıtıldı.

 

 

Kawasaki Robotlar, Türkiye’nin ilk Expo’su Antalya Expo 2016’da...

‘Gelecek Nesiller İçin Yeşil Dünya’ sloganıyla, 23 Nisan’da kapılarını açan ve 30 Ekim 2016’ya kadar sürecek olan Antalya Botanik Expo Fuarı, Türkiye’nin ilk EXPO’su olma özelliğini taşıyor.

 

‘Çiçek ve Çocuk’ ana temasına sahip Antalya Expo 2016 gelecek nesillere çevre bilincini aşılamak, uluslararası ve yerel çevresel sorunları tartışmak ve çözümler üretmek için organize edilen bir dünya sergisidir.

 

Antalya Expo Fuarı’nda tematik parklar, binlerce çiçekten yapılan heykeller, bitki örtüsü ve kültürel yapılarının yansıtıldığı çeşitli ülke bahçeleri,

Expo göletinin ortasında bulunan ve gündüz sadece çocukların ziyaretine açık Çocuk Adası, Antalya’nın önemli yapılarından biri olacak Expo Kulesi,

tarım müzesi, birçok toplantı, seminer, sahne sanatları ve konserler yer alacaktır.

 

Expo’nun tematik bahçeleri arasında yer alan Ankara Bahçesi’nde ise Kawasaki Robotlar dijital bir şov sergilemektedir.  Türkiye’nin turizm cenneti Antalya’nın Aksu ilçesinde 6 ay boyunca yer alacak Expo Fuarı’nı yaz tatilinizin kültürel ve sanatsal etkinlikler bölümüne dahil edebilir, hem ailenizle birlikte keyifli bir gün geçirebilir hem de Kawasaki Robotlar’ın şovunu izleyebilirsiniz.

Ingersoll Rand Vinç ve Ceraskal Endüstri Zirvesi, 19 Nisan tarihinde, Fransa’nın Douai kentinde yapıldı. Ingersoll Rand’in dünya genelindeki distribütörlerinin katıldığı zirvede, 6500 m2 alana kurulu, mühendislik, üretim ve test işlemlerinin yapıldığı Douai Fabrikası da ziyaret edildi.

Tüm dünyadaki ağır iş endüstrilerindeki en zorlu kaldırma, çekme ve konumlandırma uygulamalarına çözüm sunan Ingersoll Rand Ağır Hizmet Tipi Vinç & Ceraskallar; ıslak ve kirli havada çalışmaya dayanıklı, sağlam, kompakt ve ergonomik tasarımı, geniş ürün yelpazesi, Avrupa Makine Direktifleri (ATEX’i içeren) ve DNV, NPD, NMD, ANSI, ABS, LLOYDS standartlarına uygun teknolojisiyle, zorlu ortamlarda dahi üstün güvenilirlik sağlamaktadır.

 

Ingersoll Rand Havalı Ceraskal ve Vinçler,  gemi sanayi/denizcilik, tersaneler, kimya sanayii, nükleer santrallerden,  deniz altı ve tünel açma çalışmaları, offshore petrol yükleme gibi birçok sektöre hitap eden ürün çeşitliliğine sahiptir.

Kawasaki Robot Avrupa Distribütörler Toplantısı’ndaydık.

Kawasaki Robot’un her yıl düzenlediği Avrupa Distribütörler Toplantısı, 9-10 Mart 2016 tarihinde Almanya’nın Dusseldorf kentinde yapıldı. Kawasaki Robot Almanya (KRG)’nın 20. yılının da kutlandığı organizasyonda, Kawasaki Robot Türkiye Temsilcisi GÜNMAK A.Ş, 2015 yılındaki satış performansı sebebiyle ödül aldı.

Kompozit sektörünün en önemli buluşması olan JEC World 2016 Fuarı, 8-9-10 Mart 2016’da Paris’te düzenlendi.

Türkiye temsilcisi olduğumuz Dopag & Hilger u. Kern Group ve Meter Mix ile birlikte yer aldığımız fuarda, kompozit sektöründe kullanılan dozaj sistemleri sergilendi. Dopag Dozaj Sistemleri, Türkiye’de kompozit malzeme ve rüzgar türbin kanatları konusunda imalat yapan firmalar tarafından da tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

11-14 Şubat 2016 tarihleri arasında, Tüyap / İstanbul’da gerçekleşen WIN 2016 Fuarı, Robotics Özel Bölümü’nde Günmak A.Ş. olarak yer aldık.

Hannover Messe ve ENOSAD (Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği) işbirliği ile birlikte düzenlenen Robotics Özel Bölümü’nde, firmaların robotik uygulamalarının yanı sıra ürünleri ve çözümleri ile ilgili de sunumları yer almıştır.

Türkiye temsilciliğini yaptığımız, Kawasaki Robot ve Hilger u.Kern/Dopag Grup’a ait dozaj ünitesi ile birlikte oluşturulan, “Otomobil Farı Üzerine Robotik Dozaj Uygulaması” ziyaretçilere tanıtılmıştır.

Fuarla eş zamanlı olarak gerçekleştirilen forum alanında, otomasyon mühendislerimiz tarafından, Kawasaki Robotlar’ın yeni robot modelleri, yakın gelecekteki robot vizyonları ve Kawasaki Robot Cubic-S Güvenlik Modülü yazılımı hakkında sunumlar yapılmıştır.

Standımızı ziyaret ederek, bizlerle birlikte olan mevcut ve yeni tüm müşterilerimize teşekkür ederiz.

12-15 Şubat 2015 tarihleri arasında, Tüyap’ta düzenlenen WIN 2015 Fuarında, Metal Working Salonu’ndaydık.

Geniş ürün yelpazesi ile imalat sanayiine ürün satışı, satış sonrası servis hizmetleri ve yedek parça tedariği sunan firmamız fuarda, Kawasaki - Soyer Robotik Saplama Kaynak uygulamalarını, Soyer Manuel Saplama Kaynak Makineleri’nin, Fast- Tech Perçinler, Kerb Konus Insert Somunlar ve Honsel Perçin Tabancalarını sergiledi.

Patentli ürünleri püskürtme ve yüzey kaplama sistemlerinin öncü firmalarından olan Alman Krautzberger Manuel/robotik Püskürtme Tabancalarının da sergilendiği fuarda, standımızı ziyaret eden tüm müşteri ve misafirlerimize teşekkür ederiz.

Otomotiv ana ve yan sanayiinin temsilcileri, Hilton Bursa’da düzenlenen

Kawasaki Robot Teknolojileri Günü’nde bir araya geldi.  11 Kasım 2014

Kawasaki Robotlar Türkiye Temsilcisi Günmak Şirketler Grubu ve Kawasaki Robot Avrupa işbirliği ile birlikte gerçekleştirilen etkinlikte, Kawasaki Robotlar’ın Türkiye ve dünya genelindeki otomotiv sektörüne yönelik çözümleri anlatıldı.

“Fastener Fair Turkey 2013” Bağlantı ve

Sabitleme Elemanları Teknoloji Fuarı’ndaydık…

21-22 Kasım 2013 tarihleri arasında, İFM-İstanbul Fuar Merkezi’nde ilki düzenlenen Fastener Fair Turkey 2013 fuarı’nda “Bağlantı Elemanları Bölümümüzle” ziyaretçilerimizle buluştuk.

 

Türkiye’de özel olarak bağlantı ve sabitleme elemanları sektörüne hitap eden yegane fuar niteliğindeki Fastener Fair Turkey 2013 fuarı’nda, Günmak olarak, Alman menşeeli temsilciliklerimizden olan VVG Honsel markalı telli ve somun perçinler ile pnömatik, hidropnömatik perçin tabancalarımızı, Kerb Konus markalı pres çakma somun ve cıvata ürünlerimizi, Soyer markalı saplama kaynak vida ve makinelerimizi sergiledik. Fuarda ayrıca akülü özelliği ile kullanıcısına özgürlük imkanı sağlayan, Honsel Rivdom yeni şarjlı telli perçin tabancamızı da tanıttık.

 

Birçok ülkeden yabancı misafirlerin de standımızı ziyaret ettiği fuarda, firmamıza ve ürünlerine göstermiş olduğunuz ilgi için tüm ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.

 WIN 2013 Metal Working Fuarı’nda bağlantı elemanları bölümümüzle yer aldık.

6 - 9 Haziran 2013 tarihinde düzenlenen, Uluslararası Makine İmalatı ve Metal İşleme Teknolojileri Fuarı WIN 2013 Metal Working, TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde bağlantı elemanları bölümümüzle biz de yerimizi aldık.

 

Bağlantı elemanları bölümümüze ait telli ve somun perçinler, pnömatik, hidropnömatik perçin tabancaları, pres çakma somun ve cıvatalar ile saplama kaynak vida ve makinelerimizi sergiledik

 

TATEF 14. Uluslararası Metal İşleme ve Teknolojileri Fuarı’ndaydık.

14. Uluslararası Metal İşleme ve Teknolojileri Fuarı TATEF, İstanbul Fuar Merkezi / Cnrexpo’da 02-07 Ekim tarihleri arasında başarıyla gerçekleştirildi.

Üyesi olduğumuz ENOSAD’ın ( Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği ) desteklediği TATEF Fuarı’nda Mekatronik Avrasya Özel Bölümü’ne robot ve otomasyon sistemleri ile katılan firmamız; fuarda endüstriyel robotlar, otomatik beslemeli vidalama üniteleri, servo presler, robotik dozajlama sistemleri, robotik saplama kaynak hücresi ve hızlı seçme ve yerleştirme yapan robotlar gibi çeşitli sektörlere ve çeşitli uygulamalara hitap eden ürünlerini sergilemiştir.

 Win (World of Industry) 1. faz 2011 fuarı

 Win (World of Industry) 1. faz 2010 fuarı

 Win (World of Industry) 1. faz 2008 fuarı