Günmak A.Ş.

Fleksible Ambalaj Üretim ve Arıtma Hatları Tutkal, Boya/Mürekkep, Solvent Transfer ve Dozajı

Aro Diyaframlı Pompalar - EXP ve PRO Serileri

ARO EXP ve PRO Serisi Diyaframlı Pompalar, esnek ambalaj üretiminde laminasyon, renklendirme işlemlerinde, yıkama makineleri ve arıtma hatlarında tutkal, boya/mürekkep ve solventlerin transfer ve dozajında kullanılmaktadır.

Çeşitli Uygulama Alanları; mürekkep kovalarından baskı makinelerine su bazlı mürekkep veya solvent bazlı mürekkep transferi, temizlik veya yıkama için fıçılardan kaplara solvent transferi, varillerden veya tanklardan kaplama makinesine lake transferi vb.

Pompa bakımı ihtiyacı azaltılmakta ve pompalarınız yüksek hızlarda çalışırken güvenilirliği ile dayanıklılığı artmaktadır.

Pro Serisi diyaframlı pompalar, SimulShift TM valfine sahiptir. Bu valf, pompanın sorunsuz bir şekilde devreye girmesini sağlayan özel tasarımlı bir valftir.

Dampenerli pompalar ile boya akışının dalgalanmadan ve boyanın köpürmeden makinalara ve tavalara transferi sağlanır.

ARO DİYAFRAMLI POMPALAR ÖZELLİKLERİ

▶ Civatalı-Civatasız tasarım

▶ Kolay kurulum

▶ Kolay bakım

▶ Hassas sıvı transferi

▶ Yüksek akış performansı

▶ Kuru çalışma özelliği

▶ Taşınabilir

▶ Kendinden emişli

Oluklu Mukavva Üretim Hatları Nişasta Bazlı Tutkal Transfer ve Dozajı

Aro Pistonlu Pompalar - AFX Serisi

Kağıt ambalaj sektörünün önemli unsurlarından biri olan oluklu mukavva ürünleri gıda, temizlik, promosyon ürünleri, giyim vb. gibi çeşitli sektörlerdeki ürünlerin tanıtım, koruma, paketleme ve sevkiyatında tercih edilen ürünlerdir.

ARO AFX Serisi Pistonlu Pompalar, oluklu mukavva üretiminde pürüzsüz ve kabarcıksız bir yapışkan sağlamak amacıyla nişasta veya dekstrin bazlı tutkalın transfer ve dozajında kullanılır.

ARO AFX Transfer Pompaları’nıntemelinde tescilli AFX™ teknolojisine sahip üstün hava motorları bulunmaktadır.

Sadece 5 hareketli parça ile son derece gelişmiş ARO hava motorları, hassas performans, esneklik ve kolay kullanım sunmaktadır.

ARO pistonlu pompa ailesinin önemli ürünlerinden biri olan
ARO chop-check pompalar, 15.000 ila 1.000.000 (cPS)’dan daha yüksek aralıktaki ve 12.2 gpm ( 46.3 L/min.) pompa kapasitesindeki, orta ve yüksek viskoziteli akışkanların transferi için tasarlanmıştır.

Oluklu Mukavva Üretim Hatları Toplama, Dağıtma ve Paletleme Uygulamaları

Kawasaki Paletleme Robotları RD080N - CP180L - CP300L Modelleri

Yüksek hızlı, yüksek taşıma kapasiteli ve uzun mesafeli istifleme uygulamaları için tasarlanmış robot modelleri ile Kawasaki Paletleme Robotları, ambalaj sektöründe oluklu mukavva üretim hatlarında toplama, dağıtma vb. istifleme uygulamalarında kullanılmaktadır.

Çeşitli yazılım seçenekleri kullanıcının hızlı bir şekilde palet modelleri oluşturmasına ve istifleme sisteminin durumunu izlemesine olanak tanır.

KAWASAKI PALETLEME ROBOTLARININ AVANTAJLARI

▶ Paletleme uygulamalarında verimlilik artışı

▶ Daha hızlı, daha kolay ve daha sistematik istifleme

▶ Üretim hızının artması ve güvenilir sevkiyat

▶ Daha az işgücü gereksinimi ile işçilik maliyetlerinin azalması

▶ Ergonomi -İş güvenliği ve işçi sağlığı

KAWASAKI PALETLEME ROBOTLARI ÖZELLİKLER

▶ Yüksekhız/Yüksek tork

▶ Farklı istifleme şekillerini hızlı bir şekilde programlama imkanı

▶ Uzun erişim mesafesinde sağladığı rijitlik

▶ Kolay bakım

▶ Entegre edilebilir fonksiyonlar

▶ IP65 –IP67 koruma sınıfında

KAWASAKI PALETLEME ROBOTLARI GELİŞMİŞ ÖZELLİKLER

▶ 2D ve 3D görüş imkanı

▶ Konveyör izleme

▶ Kolay arayüz ekranları

▶ Uygulamaya özel robot modelleri

▶ Uzaktan izleme özelliği

▶ İstifleme katmanı oluşturma yazılımı K-Sparc

Esnek Ambalaj Endüstrisi İçin Özel Dozaj Çözümleri

Gıda ve gıda dışı birçok ürünün korunması ve sağlıklı bir şekilde tüketiciye ulaştırılması amacıyla kullanılan esnek ambalajlar;
aynı zamanda ürüne özel formları, baskı, desen ve renk seçenekleri ile de ürünün satışını kolaylaştıran önemli bir unsurdur.

30 yılı aşkın bir süredir, Hilger u. Kern / Dopag Group, esnek ambalaj endüstrisinde laminasyon ve kaplama uygulamalarında kullanılan tek ve çift komponentli yapıştırıcıların işlenmesinde kullanılan ölçüm, karıştırma ve dozaj sitemleri üretmektedir.

Pistonlu pompa, dişli pompa ve akış ölçerli tek ve çok bileşenli solventli ya da solventsiz yapıştırıcılara uygun kapsamlı ürün çözümleri sunar.

Film laminasyon işlemlerinde makine çalışma hızlarının 6oo mt/dk.'ya çıktığı uygulamalarda yapıştırıcının dozajdan kaynaklı kürleşmeme problemleri sebebiyle oluşabilecek fark edilemeyen problemler ciddi defolu ürün maliyetlerine neden olabilir.

Örneğin, esnek ambalaj endüstrisinde kullanılması amaçlanan tüm DOPAG sistemleri, çok bileşenli yapışkan karıştırma oranlarının kabul edilebilir tolerans sınırları içinde kalmasını ve akış hızlarının sabit tutulmasını sağlamak için standart olarak bağımsız ve sürekli izleme cihazlarını içerir. Bu şekilde, yanlış ölçümden kaynaklanan pahalı defolu ürün olasılığı ortadan kalkar.

Benzer şekilde yapışkanın aşırı ısınması sistemlerin sızdırmazlığı ve kademeli olarak sıcaklıkların yükseltilmesi için özel ısı devreleri kullanılır. Ayrıca yapışkanın sistem içerisindeki basınç değerlerinin kontrolü ve havanın neminden kaynaklı kristalize malzemenin oluşmasının önlenmesi için özel ekipmanlar içerir.

Esnek ambalaj endüstrisinin zorlu gereksinimlerini karşılamak için Hilgeru. Kern/ DopagGroup, özellikle film laminatlarınüretiminde kullanılmak üzere ölçüm, karıştırma ve dağıtım sistemleri geliştirmiştir ve tüm ölçüm, karıştırma ve dağıtım seçenekleri için uygun sistem teknolojisi mevcuttur.

Solventsiz Ambalaj Laminasyonu Çift Komponentli Tutkalın Karışım ve Dozajı

Dopag Dozaj Üniteleri - LadomixG - SF Modeli

Dopag Ladomix G-SF Dozaj Sistemi, ambalaj endüstrisinde laminasyon için kompakt, taşınabilir bir ölçüm ve karıştırma sistemidir.

Ladomix G-SF, poliüretan esaslı solvent içermeyen, kendiliğinden yayılan iki bileşenli laminasyon yapıştırıcılarını 100: 100 ila 100: 10 karıştırma oranında işler. Malzeme daha sonra laminasyon makinesinin silindirleri arasındaki boşluğa dağıtılır ve ambalajın dış filmi üzerine uygulanır. Son olarak, dış film iç filme yapıştırılır.

Malzeme temini için 60 litre kapasiteli malzeme kazanları kullanılır. Bunlar, standart versiyonda bulunan bir emme seti kullanılarak vakumla veya isteğe bağlı olarak varil pompalarıyla otomatik olarak yeniden doldurulur. Malzeme kabı dolum seviyesi bir analog çubuk probseti ile sürekli olarak izlenmektedir.

Ölçüm, malzeme kazanının içinde, malzeme seviyesinin altına ve altına yakın monte edilen yüksek hassasiyetli dişli pompaları ile gerçekleştirilir. Bunlar üç fazlı asenkron motorlar tarafından tahrik edilir. Her iki dişli pompa da standart versiyonda aşırı basınç koruması ile donatılmıştır.

Ladomix, ucunda plastikten yapılmış statik bir miksere bulunan 2K valftanoluşan standart olarak statik bir karıştırma sistemine sahiptir. Karıştırma tüpü, malzeme kuruduktan sonra ucuz bir şekilde atılabilir, böylece çevreye zararlı kimyasal temizleme etkili bir şekilde önlenir.

DOPAG LADOMIX G-SF ÖZELLİKLER:

Dişli ölçüm pompaları, malzeme besleme kazanının içine ve malzeme seviyesinin altına monte edilmiştir.

▶ İç pompa contalarının ortadan kaldırılması ile bakım ihtiyacında azalma sağlar.

▶ Malzeme ve atmosfer arasında pompa contasının olmaması sebebiyle, malzeme sızıntısı olmaz.

▶ Malzeme kazanlarına basın çuygulanmadığı için hava kurutma gerekli değildir.

▶ Enuygun şekilde malzeme havalan dırması sağlar.

▶ Vakumlu işleme özelliği sebebiyle;

▶ Malzemenin yeniden dolumu, emiş boruları vasıtasıyla üretim durdurulmadan

   (viskoziteye bağlı olarak) yapılır.

▶ Yeniden dolum pompaları kullanılırken, malzemekaybı olmaz (havatahliyeihtiyacıyoktur).

▶ Standart sistem seçeneklerle genişletilebilir, böylece tüm genel laminasyon yapıştırıcıları işlenebilir.

Solventsiz Ambalaj Laminasyonu Çift Komponentli Tutkalın Karışım ve Dozajı

Dopag Dozaj Üniteleri - Eldomix 600 Modeli

Dopag Eldomix, çift komponentli bileşenlerin hassas dozajı için kompakt, çok yönlü ve güvenilir bir sistemdir. Dişli pompa tahrikli ölçüm ve dozaj sistemi olan Dopag Eldomix 600, esnek ambalaj sektöründeki ambalaj poşetlerinin solventsiz laminasyonunda kullanılır.

Epoksiler, poliüretanlar ve silikonlar gibi düşük ila orta viskoziteli çok bileşenli malzeme uygulamalarında malzeme basınçlı kaplardan beslenir. Yüksek viskoziteli ortamları işlemek için özel konfigürasyonlar da mevcuttur.

Karışım oranını değiştirme kolaylığı, bu tip sistemin önemli bir özelliğidir ve kontrolör tarafından sadece istenen oranın girilmesi yeterlidir. Bu sistem sık sık yapıştırıcı değiştirmek zorunda kalabilecek kullanıcılar için idealdir.

Sistem üzerine yerleşik basınçlı kaplara ve ayrı dişli pompalara sahip olan bu sistemler, sisteme entegre edilmiş hacimsel debimetrelerle akış oranlarını ve karıştırma oranlarını sürekli olarak izler.

Her iki yapışkan bileşen, zararlı aşırı ısınmayı önlemek için ayrı ısıtma devreleri aracılığıyla dozajlamak için kademeli olarak önceden ayarlanmış optimum sıcaklığa kadar ısıtılır.

DOPAG ELDOMIX 600 ÖZELLİKLER:

▶ Değişken karıştırma oranı

▶ Değişken çıktı oranı

▶ Kolay kullanım

▶ Atış (shot) dozajı veya sürekli akış dozajı

▶ Yüksek / düşük basınç koruması

▶ Solventsiz çalışma

Solventsiz Ambalaj Laminasyonu Tek Bileşenli Yapıştırıcıların Transferi

Dopag Dozaj Üniteleri - P200 Isıtmalı Varil Pompaları

DOPAG P200 varil pompaları, ambalaj sektöründeki laminasyon makinelerine

200 litrelik varillerden tek komponentli tutkalın transfer edilmesinde kullanılır.

Pnömatik tahrikli pistonlu pompa, sıyırıcı plaka ile birlikte pompanın yapıştırıcıyla doldurulmasına yardımcı olurken, aynı zamanda varilin kenarlarını aynı anda temizleyerek israfı en aza indiren pnömatikçift ram üzerine monte edilir.

Sıralı ısıtıcı ve ısıtmalı hortum düzeneği aracılığıyla pompadan dağıtım valfine giden aşamalı ısıtma bölgeleri, uygulama noktasında optimum seviyeye ulaşana kadar yapıştırıcının sıcaklığını sürekli olarak arttırır.

DOPAG VARİL POMPALARI ÖZELLİKLER

▶ Değişken karıştırma oranı

▶ Orta ila yüksek viskozitelimalzeme temini

▶ 20 çift strokta dakikada 6 litreye kadar debi

▶ 75: 1'e kadar basınç oranı

▶ Maks. viskozite 5 milyon mPas

▶ Hızlı anahtarlamalı hava motorlarına sahip

   diferansiyel pistonlu pompalar

▶ 1 veya 2 elle kullanım

▶ Yapılandırılabilir bileşenlerle modüler tasarım

▶ Çeşitli boyutlarda ve malzeme kaplamalarında

   sızdırmazlık mevcuttur.

Solventsiz Çok Katmanlı Film Laminasyonu Çift Komponentli Tutkalın Karışım ve Dozajı

Dopag Dozaj Üniteleri - Variomix - A Modeli

Dopag Variomix-A dozaj sistemi, esnek ambalaj sektöründeki çok katmanlı filmler, shrink filmler, desenli torbalar, polietilen filmler ve dökme polietilen filmlerin laminasyonunda kullanılan düşük ve yüksek viskoziteli çift komponentli yapıştırıcıları işleyen pnömatik tahrikli pistonlu pompa tipi bir ölçüm, karışım ve dozaj sistemidir.

Portatif bir şasi üzerine monte edilmiş basınçlı kaplar, malzemeyi önceden seçilmiş oranla orantılı oldukları piston tipi ölçüm pompalarına beslemek için kullanılır.

Pompalar bir hava motoru tarafından tahrik edilir. Hava motorunun strokları bir kaldıraç sistemi ile pompalara aktarılır.

Karıştırma oranı, kaldıraç sistemi vasıtasıyla limitleri arasında kademesiz olarak ayarlanabilir. Sistem bir ölçüm bilgisayarı tarafından kontrol edilir.

Variomix, tek kullanımlık bir statik karıştırıcı ile birleştirilmiş 2K valf içeren bir statik karıştırma sistemi ile donatılmıştır.

Valf, ölçüm bittikten sonra damlamayı önlemek için kademesiz olarak ayarlanabilen bir "snuffer" etkisi içerir.

Karıştırılmış malzemenin karıştırıcıda sertleşmesine izin verilirse, basit ve ucuz bir şekilde değiştirilebilir, böylece zaman alıcı, pahalı ve çevreye zarar veren bir yıkama çevriminden kaçınılabilir.

DOPAG VARIOMIX ÖZELLİKLER

▶ Kolay kullanım

▶ Değişken karıştırma oranı

▶ Değişken çıktı oranı

▶ Sürekli akış

▶ Solventiçermez

Solventli Ambalaj Laminasyonu Çift Komponentli Tutkalın Karışım ve

Dozajı Dopag Dozaj Üniteleri - Ladomix V-SB Modeli

DOPAG Ladomix V-SB dozaj ünitesi, karışım oranının son derece ince ve hassas bir şekilde kontrol edilmesini gerektiren esnek laminasyon sistemlerinde solvent bazlı iki bileşenli yapıştırıcının işlenmesi için özel olarak geliştirilmiştir.

100:100 ila 100:2 karışım oranlarında, düşük ve orta viskoziteli, çok komponentli laminasyon yapıştırıcı uygulamalarında sürekli olarak kullanılan Dopag LadomixV-SB dozaj sisteminde malzeme tedariği basınçlı kaplardan ya da besleme pompalarından sağlanır.

Yüksek performanslı, hatasız ve güvenilir ambalaj üretimi sağlayan Dopag Ladomix

V-SB dozaj ünitesi iki komponentli tutkalın karışımını otomatik bir şekilde yaparak laminasyon kalitesini arttırırken, operatörün manuel uygulamalarda kaybettiği zamandan da tasarruf etmesini sağlar.

İşleme sırasında karıştırma oranını yakından kontrol etme yeteneği, seçilen karışım oranının otomatik olarak düzenlenmesine izin veren ve özellikle hassas ölçüm doğruluğu sağlayan elektronik kontrollü hacimsel akış ölçerler kullanan VOLU-MIX teknolojisinin kullanılmasından kaynaklanmaktadır.

Bu sistemler; son derece farklı karışım oranlı malzemeler, içinde çok küçük topaklar bulunan malzemeler ve düşük çalışma basınçlarında kullanılırlar. Özel uygulamalara göre çeşitli temel konfigürasyonları mevcuttur.

Bu sistemdeki tüm elektrikli ve elektronik bileşenler patlamaya karşı korumalıdır ve ATEX95 yönergesine uygundur.

Etiket Laminasyonu Silikon Dozajı

Dopag Dozaj Üniteleri - Coatingmix Modeli

Dozaj sistemleri konusunda uzman markalardan biri Dopagtarafından üretilen Coatingmix, fleksibleambalaj sektöründe ambalaj etiketlerinin laminasyonunda kullanılır.

Coatingmix, laminasyon banyosunda her zaman doğru miktarda, taze silikonun bulunmasını ve bunun operatöre mümkün olan en az çabayı göstermesini sağlayan bir sistemdir.

Aynı zamanda, sistem kullanıcılara astar malzemesinin bileşimi ile esneklik sağlayarak bireysel reçeteler oluşturmalarına, depolamalarına ve hızlıca geçiş yapmalarına izin verir.

Coatingmix, üzerinde herhangi bir değişiklik yapmaya gerek kalmadan mevcut herhangi bir laminasyon sistemine kolayca entegre edilebilir.

DOPAG COATINGMIX ÖZELLİKLER

▶ Tüm sistem işlemleri, renkli dokunmatik ekranlı kullanıcı dostu

bir kontrol panelinden yönetilebilir ve izlenebilir.

▶ Üretim reçetelerini saklamak, tüm sistem olaylarını kaydetmek ve       işlem geçmişini tutmak için geniş bir bellek kapasitesine sahiptir.

▶ Bileşenlerin doğrudan orijinal kaplarından (IBC, 200 lt. varil vb.) beslenmesi, doldurma işlemini hızlandırır ve malzeme israfını ortadan kaldırır.

▶ Malzeme dökülmesi olmayan, temiz ve güvenli bir çalışma alanı sağlar.

▶ Bileşenlerin her biri fiili tüketim oranına göre sürekli beslemeyi sağlamak için bağımsız olarak işlenir.

▶ Her zaman taze ve doğru şekilde karıştırılmış bir laminasyonbanyosu sayesinde yüksek kaliteli kaplama garantisi sağlar.

 © Günmak Endüstriyel A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.