Günmak A.Ş.

Kawasaki Robot’un “Kullanıcı Dostu” özelliğe sahip kumandası (teach pendat) ve menüleri ile tanışan katılımcılar, teorik ve uygulamalı eğitimin ardından Kawasaki Robot’u nasıl programlayacaklarını öğrendiler.

 

3 gün süren eğitimin son gününde, katılımcılardan sıfırdan bir robot programlaması yapmaları istendi. Başarı ile gerçekleştirdikleri programlama sonrasında, Kawasaki Robot Programlama Eğitimi Sertifikası alan katılımcılar; eğitmenimiz Mehmet Fatih Çakmak’ın yalın anlatımı, Kawasaki Robot’un öğrenmesi hızlı programlama dili ve teach pendantı sayesinde eğitimin çok verimli geçtiğini dile getirdiler.

 

Ayrıca yine çekilişle Enosad’tan Uluslararası İleri Otomasyon Kongre ve Sergisi’ne Delege Katılım Hakkı kazanan Sayın İmren Öztürk Yılmaz’ın, Endüstri Otomasyon Dergisine verdiği röportajı da keyifle okuduk. (Haberi okumak için tıklayınız.)

 

Biz de Günmak A.Ş. olarak, kendilerine değerli katılımları için teşekkür eder, başka etkinliklerimizde de tekrar bir araya gelmeyi temenni ederiz.

Micheal Jackson’un ay yürüyüşünü bir de Epson Robotlar’dan izleyin.

 

Micheal Jackson’un 1983 yılında Billie Jean şarkısı eşliğinde sergilediği moonwalk (ay yürüyüşü) dans figürünü bilmeyenimiz yoktur.

 

Türkiye’de ve tüm dünyada birçok kişi tarafından yapılmış olan ve Micheal Jackson’la özdeşleşmiş olan moonwalk’u Epson Robotlar da yapmış. Bakalım onların dansını beğenecek misiniz? Keyifli Seyirler

Weber Otomatik Beslemeli

Vidalama Üniteleri

 

Weber Schraubautomaten GmbH, otomatik beslemeli vidalama ve montaj otomasyonu teknolojisi konusunda 50 yılı aşkın süredir çalışan, uzman bir firmadır.

 

Vida ve iş parçasına uygun şekilde üretilerek,  müşteri ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilen Weber otomatik beslemeli vidalama makineleri, derin delik uygulamaları ve yanaşma problemi olan noktalara uygun çözümler sunmaktadır.

 

• Weber patentli hareketli kol teknolojisi ile vida besleme ve vidalama işlemlerini minimum zamanda yapabilirsiniz.

• Üretimin anlık olarak izlenebildiği Servo ve Pnömatik motorlu sistemler ile üretim birim maliyetlerini düşürülebilir ve kalite sonuçlarını izleyebilirsiniz.

• Otomatik beslemeli el tipi ve istasyon tipi vidalama sistemleri ve kontrol üniteleri üreten firmanın, otomotiv ve beyaz eşya ana ve yan sanayileri, elektrik ve telekomünikasyon sektörü, makine imalatı, havacılık, medikal ve ahşap sektörlerinde otomatik beslemeli vidalama ve montaj uygulamaları bulunmaktadır.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

GÜNMAK A.Ş., Weber Schraubautomaten GmbH’in Türkiye temsilcisidir. 1956 yılında Karl Weber tarafından kurulan Weber Schraubautomaten GmbH şirketi, istifleme makineleri imalatı, elektrikli test sistemleri ve voltaj sensörleri üretimi ile başlamıştır. 1959 yılında ilk kez kendi ürettikleri otomatik vidalama makinelerinin dağıtımını yapmışlardır. Bu tarihten beri otomatik beslemeli manuel ve istasyon tipi vidalama ünitelerinin üretimini yapan Weber bugün, Wolfratshauzen’de 235, dünya genelinde ise, 310 çalışanı ile hizmet vermeye devam etmektedir. 3000 m2.si üretim alanı olmak üzere, 6500 m2 alana sahiptir ve montaj otomasyonu konusunda yıllık 1000’in üzerinde makine üretimi yapmaktadır.

12-15 Şubat 2015 tarihleri arasında, Tüyap’ta düzenlenen WIN 2015 Fuarında, Metal Working Salonu’ndaydık.

 

Geniş ürün yelpazesi ile imalat sanayiine ürün satışı, satış sonrası servis hizmetleri ve yedek parça tedariki sunan firmamız fuarda, robotik saplama kaynak uygulaması yapan Kawasaki Robot ve Soyer Robotik Saplama Kaynak Makinelerini, Fast-Tech Perçinler, Kerb Konus Insert Somunlar ve Honsel Perçin Tabancalarını sergiledi.

 

Patentli ürünleri ile püskürtme ve yüzey kaplama sistemlerinin öncü firmalarından olan Alman Krautzberger,  Manuel/Robotik Püskürtme Tabancalarının da sergilendiği fuarda, standımızı ziyaret eden tüm müşteri ve misafirlerimize teşekkür ederiz.

Bunu biliyor muydunuz?

 

Teknolojiyi artık giyebiliyor ve üzerimizde

 taşıyabiliyoruz. Bu ürünlerden biri olan Moverio BT 200 akıllı gözlüklerin EPSON tarafından üretildiğini ve satışa sunulduğunu biliyor muydunuz?

 

Yeni nesil  Epson Moverio BT-200 akıllı gözlükler, dünyayı farklı bir şekilde deneyimlemeniz için tasarlandı. Akıllı gözlükler ile bulunduğunuz her yerde video izleyebilir, spor yapabilir, maillerinizi kontrol edebilirsiniz.

 

Bir müzik aletinin nasıl çalındığını, bir bilgisayarın nasıl tamir edildiğini, bulunduğunuz mekanın haritasını, özelliklerini ve daha pek çok şeyi, bir bilgisayara ihtiyaç duymadan Epson Moverio akıllı gözlük ile anında öğrenebilirsiniz.

 

Bu akıllı, şık ve hafif gözlük, Bluetooth ve diğer teknolojilerle birlikte daha çok AndroidTM uygulamalar ile birlikte çalışıyor.

 

Ön tarafa bakan bir kamera ve hareket izleyicisi ve kontrol ünitesi ile birlikte Epson Moviero BT200, gelecekteki uygulamalar ve ellerin kullanılmadığı durumlar/senaryolar için öncü bir platformdur.

 

Eğlence, üretim, tıp bilimi ve daha fazlasının yer aldığı yepyeni bir dünya ile tanışın.

Japon Seiko Şirketler Grubu’na bağlı olan Epson şirketi, yakından tanıdığımız yazıcılar, projeksiyonlar, tarayıcılar, bilgisayarlar, elektronik cihazlar (kuvars cihazlar, yarı iletkenler, ekranlar) saatler, optik ve scara robotlar, fabrika otomasyonu olmak üzere çok geniş yelpazede ürünler üretmektedir. Günmak, Epson Robotlar’ın Türkiye temsilcisidir.

3.Sayı Mart 2015

Kawasaki Robot Programlama Eğitimi:

23-25 Şubat 2015 tarihleri arasında, Günmak İstanbul merkez binamızda gerçekleştirildi.

 

11 Kasım 2014 tarihinde, Bursa Hilton’da düzenlediğimiz Kawasaki Robot Teknolojileri Günü’nde yapılan çekilişle Kawasaki Robot Programlama Eğitimi kazanan misafirlerimizi firmamızda ağırlamaktan memnuniyet duyduk.

 

23 – 25 Şubat 2015 tarihleri arasındaki 3 günlük Kawasaki Robot Programlama Eğitimine Aku Görüntü Analiz ve Otomasyon Sistemleri’nden Sayın Hasan Özay, Floteks’ten Sayın Ali Balcı ve Hyundai Assan Otomotiv’den Sayın Aytaç Şanlı katıldılar.

 

Start-up Training, Operational Training ve Basic Training Programming konularını kapsayan Kawasaki Robot Programlama Eğitimi, güvenlik talimatları ve robotun güvenli bir şekilde nasıl hareket ettirileceği ile başladı.